W ostatnim czasie rewolucją w dziedzinie filmu stały się lustrzanki, czyli aparaty z wymienną optyką. Mimo tego że filmujące lustrzanki czyli te z możliwością nagrywania istnieją na rynku od kilku lat to firm które używają ich do kręcenia filmów jest stosunkowo niewiele. Dzieje się tak ponieważ profesjonalna lustrzanka wraz z wyposażeniem (obiektywami, rekorderem dźwięku itd.) jest dużo droższa niż profesjonalna kamera używana do kręcenia np ślubów..
Lustrzanki to niezwykle twórcze urządzenia w świecie filmu, mają mnóstwo plusów dzięki którym, tak chętnie wybierane są przez operatorów i reżyserów. Po pierwsze: lustrzanki mają dwie bardzo podobne cechy zbliżające je do profesjonalnych kamer filmowych. Pierwszą z nich jest możliwość dowolnej zmiany obiektywów – dzięki czemu możemy w różny sposób wpływać na obraz (zupełnie tak samo jak w fotografii). Drugą cechą jest duża i niezwykle czuła matryca która odpowiada za jakość obrazu (lustrzanki mogą pracować w dużo ciemniejszych pomieszczeniach niż standardowe kamery).

                  W połączeniu obu tych czynników, obraz generowany przez lustrzankę ma tak niesamowitą głębię, kontrast i naturalność.
Filmowanie lustrzankami nie jest proste, wymaga naprawdę dużego przygotowania oraz całej masy osprzętu. Lustrzanki w przeciwieństwie do standardowych kamer są całkowicie manualne. Ten fakt dla doświadczonego, kreatywnego operatora stanowi duży plus, natomiast dla „amatora-profesjonalisty” stanowi ogromną barierę). Aby móc prezentować taki standard nie można oszczędzać na sprzęcie. Niestety jest wiele firm które wychodzą z założenia że aparat to aparat i każdy nagrywa tak samo. Jest to oczywiście nieprawda, każdy sprzęt ma swoją specyfikację i pasuje do innych celów.

                   W dobrych rękach lustrzanki są wspaniałymi urządzeniami o wielkich możliwościach. W Jachu AV Studios jako nieliczni na Żywiecczyźnie specjalizujemy się w filmowaniu lustrzankami. Od początku istnienia naszego studia stawialiśmy na kinową jakość obrazu i innowacyjność. Teraz wiemy że wybór lustrzanek jako swoich kamer był wyborem wręcz idealnym.
Dysponujemy również studiem dźwiękowym stworzonym specjalnie dla potrzeb produkcji filmowych. Studio wyposarzone jest w profesjonalny sprzęd pozwalający rejestrować dźwięk na najwyższym poziomie.